ZáZemí pro ženy Váránasí

Meditační dům na břehu Gangy
Renata a Sunil Sahani

Vítejte u nás ve Varánásí, v domě, kde se nejen cvičí jóga a medituje, ale také šije, batikuje a tvoří v podporované dílně >> krásné oděvy a textilní dekorace. Až k nám přijedete, což můžete buď na 15 denní sebepoznávací provázený pobyt >>, nebo si pronajmete pokoj >> jen tak sama na sebe, najdete tady také ordinaci tradičního ayurvédského lékaře a příjemné procedůry pro zdraví svého těla i duše. Voňavé masáže, bylinné čaje, parní sauna, zkrátka takové Ženské lázně >>, to vše pro zpříjemnění pobytu ve městě, kde se zastavil čas. Jezdí se sem z celého světa za spiritualitou a duchovnem, za věhlasnými učiteli, do prastarých chrámů a hlavně k ní, posvátné řece Ganze >>. Meditace o životě na proslulých kremačních ghátech vede k zastavení se, obřadní koupel v řece k očistě karmy. Provedeme vás městem Váránasím >> se znalostí místních poměrů a doprovodíme Vás i na výlety do vzdálenějších míst >>, která důvěrně známe. Těšíme se na vás.
Renata a Sunil

Naše vize

Dvě zdánlivě rozdílné kultury. Dva druhy způsoby bytí a běžného denního života. Indické a české ženy ... Jsme opravdu tak jiné? Jaké máme potřeby, touhy, sny ... Co se můžeme naučit my od Indek a ony od nás? Dávám vše na misku vah a vnímám to propojení a podobnost až do morku kostí. A to doslova. Jsme jedno. Naše podstata je stejná. Člověčí :-). A tak, jako my milujeme své děti, toužíme mít po svém boku muže, dobré živobytí a žít obyčejný hezký život, chtějí to i ony. Jsou skromnější v tom, co potřebují kolem sebe k tomu, aby tento pocit pocítily. Jsou více spirituální, mají v sobě přirozenou pokoru, noblesu a hluboko uloženou víru v Boha, bez ohledu na častost návštěv chrámů. Spokojí se se málem a jejich oči jsou šťastné i přes zevní nepohodlí, ve kterém často žijí. My jsme možná více vzdělané /v průměru populace/, vědomější a umíme strukturovaně a cílevědomě měnit podmínky, ve kterých žijeme. Kde se tedy potkáváme? Co si můžeme navzájem dát? Pojďme to zjistit. Pojďme se propojit. V Česku pracuji s ženami již téměř 15 let. Vedu Školu pánevního dna >>, která není zdaleka jen o cvičení, ale o žití spirutuality skrz 1. čakru,  Muladháru. Místo našich kořenů. O propojení Západu a Východu. A o tom je také náš meditační dům ZáZemí pro ve Váranasí. 

 

Pronajměte si u nás pokoj, nebo celý dům

Jaké služby pro Vás máme?
Chcete přivést do Varanásí Vaši skupinu? Nebo příjet sama? Poskytneme vám Zázemí.

Podporovaná textilní dílna, batika

Indické ženy se učí šít
Šicí stroj jim dá jistou práci, přivýdělek do domácnosti i radost z tvoření.
Východní fyzioterapie :-). Tak vidím Pančakarmu já. Širodhara.

Podpořte ZáZemí pro ženy
 

Darujte na rekonstrukci bývalého ášramu / domu 

Renata Sahani
Jedno je jisté. Život se naplánovat nedá a sny a touhy duše si nelze vynutit a ukrást Vesmíru z rukou dřív, než je domodeloval. Vše se děje v čase, který určuje On. A tak se stal malý zázrak a my jsme dostali do správy malý starý ášram na břehu Gangy s letitou tradicí. Místo, které prý bývalo součástí Rámakrišnova /jeho žákem je Vivekananda/ působení zde ve Váranasí. Kálí mendir /kaple s každodenní bohoslužbou/ stojí hned vedle a my s pokorou stojíme ve svém příběhu, jehož cestu netvoříme. Ale konec poezie :-), ve které budu pokračovat až až nám poteče voda a zdi se budou podobat zase zdem ... a zpět k zedníkům, malířům, natěračům a dnes snad už dojde i na květiny a povlečení do pokojíků pro vás milé ženy. Pro ty z vás, které jednou přijedete a setrváte pár dní spolu se mnou Za závojem Váranasí. Kdo byl Rámakrišna a proč zrovna Kálí? https://www.youtube.com/watch?v=ASeTSA1mK-4.

Děkujeme za jakoukoliv částku, jednorázovou i pravidelnou. 

 

Dostali jsme do správy dům, který nás "zavolal" už mnohem dřív, než nám  zavolal na WatsApp náš kamarád jedné podzimní neděle do nejhustější Covidové tmy v ČR. Chcete ten dům, kam jste chodili za guruem? Prý ho mají dát vám ... neví se proč. V Indii je běžné, že domy s duší /ášramy/ se neprodávají, ale dávají do správy ... No prostě jsme zde. V domě, který pamatuje snad i Gándího časy a kde se dodnes změnilo málo. Vystřídal pár majitelů, byl polorozpadlý, zenedbaný a hlavně ... Zemřel mu guru. Nevím kolikátý a nevím ani jeho jméno. Říkalo se mu "ten slepý". O tom, že on viděl mnohem lépe, než vidící víme se Sunilem své ... 

 

A zase je dovezeme a zase budou posvěcené vodou z Gangy ... Vyprodat - dokončit ášram a zase nakoupit nové ... 

  • chcete konktrétní vzor? pokusíme se, ale Indové si na objednávky moc nepotrpí /nedodržují dohody/
  • ale VZOR dodrží jistě /99%/
  • dovoz po Velikonocích

Pomůžete nám koupí mandaly? Yantry?

Víte o nich z mých kurzů. Znáte jejich energii i "kouzlo". Jsou to obrazy ručně batikované a domalovávané "zlatem". Malířská plátna rozměrů 90 x 90 cm. Vhodné na zeď jako dekorace a zářič do pracovny, bytu, meditační místnosti ...
15 denní skupinové transformační cesty pro ženy, civilizační detox.

Přijeďte na sólo pobyt, přivezte si skupinu

Máte svou vlastní /jógovou/ skupinu?
Chcete na pár dní přiletět sama? Máme pro vás pokoj, nebo celý dům.

Nakupte si zboží v našem E-shopu

Textilní obrazy, mandaly a jantry
Ručně batikované a zdobené posvátné symboly na malířském plátně.