Áratí Ganga Váranasí

Asi nejznámějším obřadem vody je každodenní půdža, tzv. Áratí ve Váranasí. Opět jako u všech obřadů a cereminií má svá pravidla, své hluboké významy o kterých zdaleka nevědí účastníci. Nechat se nést na energii tradice a síle manter. Obřad je v pravdě ohňový a vodní. Možná i pro něj je Ganga čistá, svatá a má moc čistit karmu lidí, kteří se do ní noří a její podstatě slouží. 

Půdža Váranasí - Zlatý chrám Kashi Vishawanath

Půdža, bohoslužba

Vedená brahmany /kněžími/ má svá tradiční pravidla vnější i vnitřní. Vnější symbolizují různé předměty a dary pro bohy v podobě jídla, mléka, medu, květin ... a samozřejmě ta důležitější pravidla vnitřní. Odříkávání manter, moditeb má svůj sled a význam. Pravda, nerozumím řeči. Ale rozumím tradici, síle a předávání zasvěcení v linii. To se v Indii dodnes ctí. Noční půdža ve Zlatém chrámu byla pro mě dodnes tou nejsilnější. Do zlatého chrámu je těžké se pro turisty dostat, mám jako manželka Inda vstup volnější, ale stále jsem "bílá" ... Tady je video /hindsky/ zevnitř chrámu, je překrásný a váže se k němu silný příběh pána Šivy, oslavovaného nejvíce na Šivarátrí >>. Půdžu můžete zažít i Vy, do Zlatého chrámu můžete mezi druhou a třetí hodinou noční a na cestě do Váranasí Vás tam dorovodíme. Anebo Vám půdžu ve Váranasí zprostředkujeme i když Vy jste doma. 
Video >>.

♥ Půdža, boslužba v chrámu

V malém chrámi blízko našeho domu v Indii. Máme ho rádi a on nás :-).

 

♥ Ganga půdža, kupala, obřady vody

V každé kultuře se dělají a ctí. Vodní chrámy, vodní rituály, voda jako entita, živel a prvek. Ganga má svoji vlastní duši, příběh ...
Kupala a Slované >>. Ganga Dusehra 

♥ Půdža, boslužba doma

V Indii je obvyklé, že si objednáte bohoslužbu domů. Ať již máte konkrétní záměr, například půdža za někoho blízkého, za uzdravení, za svůj obchod, byznys, nebo pro posílení duchovní oddanosti a praxe. Tato půdža světila náš tehdejší nový byt ve Váranasí a Ženské lázně na Malé Straně. 

Mám předběžný zájem o cestu do Váranasí

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.
Váš email si uložíme k zasílání novinek z Varanasi Life. Informace o cestách do Váranasí, nových článcích v bologu, nebo akcích v našem e-shopu dostanete vždy jako první a to maximálně 2x do měsíce. Z našich novinek se můžete kdykoliv jedním kliknutím odhlásit. Vaše osobní údaje chráníme takto