Ášram Pokoje a rezervace

Ubytování je pouze v jedné jóga - ayurvéda - dobrovolnictví pro venkovské ženy

Co je u nás nového?

leden 2023

Jak nám to šlo postupně od ruky, tak jsme si ani nevšimli, že už je vše téměř hotovo ... Máme leden 2023 a vidím, že webovou stránku je potřeba aktualizovat. Než dáme dohromady fotky a digitální svět, tak alespoň ústně. Co jsme udělali od října do prosince 2022?

 • Zajistili jsme dům proti opicím
  Teď je již možné bezpečné posezení na sluníčku, užít si cvičení jógy, nebo meditaci na střeše domu, indové vesměs žijí na střechách ..., koupu se tu :-), děti si hrají, věší se tu prádlo, je to taková střešní kultura, důmyslně využité místo. Je to taková velká "klec", kterou se obyvatelé Váranásí chrání proti rodinám opic táhnoucím po střechách domů ke Ganze ... Jsou milé, ale i nebezpečné a hlavně kradou jídlo, vyprané prádlo a ožírají kytky a vše zelené ... 
 • Máte novou kuchyň s jídelnou a společenskou místnost v jednom
  Rozhodli jsme se pro zřízení samostatné a oddělené kuchyně a jídleny pro vás, hosty centra. Víme, že pro mnohé může být stravování v Indii trochu chuťově i kulturně nezvyklé a tak zde máte zázemí k vlastnímu vaření a přípravě základních jídel, Zároveň tady působí náš dvorní kuchař :-) Seetal a tak se mu můžete při vaření dívat přímo pod ruce. Velký stůl s posezením využijete pro seznámení se s ostatními nájemníky domu. A co že to je "dhába". Ano, to slovo známe z ČR, že? Výborné nejen indické restaurace sítě Dhaba Beas. Jíst narychlo na čoukí /něco mezi stolem a postelí/. Vzniklo to jako styl indických kamioňáků, takovéto jídlo u cesty. Tak to u nás najdete taky :-). 
 • Vybavili jsme pokoje na zimu teplými peřinami, což tady v Indii není samozřejmostí :-)
  Víte, že tady vůbec neexistuje povlečení na peřiny a ani peřiny jako takové? Dalo nám pár týdnů práce to vše zajistit tak, aby jste se cítily v čistém a teplém zároveň. Dělali jsme vše s pomocí místních šikovných švadlen. Většinou tady dostanete i v hotelích holou deku to hned po několika lidech ..., o čistotě pomlčím, protože miluju Indii se vším všudy :-). 
 • Je hotová masážní místnost /fyzioterapie i ajurvéda v jednom/
  Pančacarma je indická přírodní léčba, součást ajurvédy, kterou jsem letos vyzkoušela v plném rozsahu na své vlastní zdravotní potíže. Mám za sebou 3 měsíce, o 11kg emočního tuku méně, zdravé a pohyblivé klouby a pocit radosti v každé buňce. Na masážní stůl a celé vybavení jsme opět zvolili tradiční "čoukí" /surové dřevo/.  Parní sauna vlastní výroby vás překvapí indickým důvtipem a jednoduchostí. Proč dělat věci draze a vozit cosi z Evropy, když indové si poradí i jinak a sami :-).
 • V procesu je poslední místnost domu a tou je ateliér ženského tvoření a batiky
  Tady si stále nejsme jistí umístěním v domě. Nově vytvořená kuchyň pro hosty nám sebrala místo a nové se hledá pomalu. Ale vše je jak má být ... a uvidíme.
  Něco vymyslíme. 

2. patro - 6 lůžek

Pokud jsme se Sunilem ve Váránasí, je tyrkysový pokoj náš, bydíme ve stejném domě. Pokud jsme v ČR, je náš pokoj volný. 

Růžový pokoj

2 lůžkový pokoj do uzavřené tiché ulice, WC a koupelna uvnitř pokoje/
.

Malá kuchyňka
s jídelnou 

hostům je od ledna 2023 nepřístupná, pouze pro stálé obyvatele domu, nová oddělená jídelna pro hosty je v přízemí centra :-)

Fialový pokoj

2 lůžkový pokoj do uzavřené tiché ulice, WC a koupelna uvnitř pokoje/
.

Átrium pro dpočinek a relax

malý meziprostor pro tiché využití obyvatel třech horních pokojů
.
.

Tyrkysový pokoj

prostornější 2 lůžkový pokoj s hezkým výhledem, WC a koupelna uvnitř pokoje, možná přistýlka!

Nová střešní zahrada

vhodná pro meditaci, cvičení jógy, společné stolování ... POZOR! v letních měsících je ve Váranasí i 45C! Takže využitelnost střechy je dle počasí!

Červený pokoj
jednolůžkový

1 lůžkový pokoj s malým balkónkem do ulice za meditační místností, WC a koupelnu má tento pokoj uvnitř meditační místnosti, takže je třeba si sprchu naplánovat, což není věříme problém. Bonusem je balkónek s posezením. Pokojík je vhodný například pro lídra skupiny. Možná je i manželská postel pro pár.

Modrý pokoj
Budha

2 lůžkový pokoj s kouplenou a WC jen pro tento pokoj, je prostornější, takže je zde možnost přistýlky. Výhled je do tiché ulice a na protější dům. 

Meditační místnost

je velkým bonusem tohoto našeho centra. Místnost je vhodná pro jógu, meditace, tanec, společná setkání skupin všeho druhu. Mimo program ji můžete využívat také individuálně. Není absolutně tichá, ale v rámci běžného indického života. 

Přízemí se dokončuje

Podporovaná dílna
Není dokončeno!

řemeslný ateliér, batika, výtvarná dílna, hand made pro ženy indické i turistky
PROJEKT SE TVOŘÍ

Ženské lázně
Hotovo :-)

masáže, ajurvéda, fyzioterapie, péče o tělo i duši, parní sauna, bez které by nebyla Indie Indií ...

Oranžový pokoj 
Hotovo :-) 

2 lůžkový pokoj s WC a koupelnou v přízemí domu, rušnější, ale v létě k nezaplacení chladivý pokoj pro dva, sousedí těsně s recepcí 

FOTOGRAFIE SE UPRAVUJÍ


Střešní zahrada na cvičení a relax

Zajistili jsme dům proti opicím
Teď je již možné bezpečné posezení na sluníčku, užít si cvičení jógy, nebo meditaci na střeše domu, indové vesměs žijí na střechách ..., koupu se tu :-), děti si hrají, věší se tu prádlo, je to taková střešní kultura, důmyslně využité místo. Je to v podstatě velká "klec", kterou se obyvatelé Váranásí chrání proti rodinám opic táhnoucím po střechách domů ke Ganze ... Ty melé jsou milé, ale dospělé dost nebezpečné a hlavně! :-) kradou jídlo, vyprané prádlo ... ožírají kytky a vše zelené ... Jak se dělá taková mřiž? 
To se vám do domu nastěhuje asi tak 10 chlapů, co voní železem. Řežou ho, svařují, tahají nahoru konzoly, pletivo, trubky vašim krásně načančaným čistým příbytkem a pak se vše natírá a smrdí a smrdí ... a staví se vzhůru k nebi ... A madam, kde chcete dveře? Stejně jsou jinde. A madam to JE opravdu bílá, vidím, že růžová a madam ať sem radši už nechodí, pořád něco má :-). Ale natírat umí, to se musí nechat :-). 
Ale zvládli jsme to a za ty hodiny na slunci v bezpěčí před opičimi klany to stálo ...
Věřím, že si čersvý vzduch užijete k józe, meditaci, nebo čaji ... stejně jako já. 
Renata Sahani 

Březen 2022

Od té doby jsme zvládli nové elektrické rozvody, teplou vodu v bojlerech do všech koupelen pro evropské pohodlí, další natřená okna a devře, novou podlahu na recepci a v čekárně a pokračujeme směle dál ... 

Březen 2023

Počkejte si.
Už teď to stojí za to ... 

A jak to bylo před tím, než jsme dům převzali my?

Byl tady několik desítek let ášram ... Guru zemřel ..., poté tu sídlil ayurvédský lékař, se kterým se budete potkávat věříme i nadále. Místo bylo vždy modlitební, každodenní obřady hawan, cvičení jógy, meditace, mantrování ... Jen na úklid a jeho údržbu se tak nějak zapomnělo, a tak v začátcích se vyklízely vlečky nepořádku, malovalo se, dávala se dílem střecha na nádrž vody a střešní vchod ... 2 měsíce hrubých prací s indickými řemeslníky. Dovedete si to představit? :-). Pak přišla na řadu ženská ruka a zařizování nábytkem, dekorace, závěsy, látky a duše do domu, jak říká Sunil :-). Vítejte ... Vše je v tradičním a skromném indickém stylu. Malé, milé a naprosto okouzlující autentické místo pro nás i vás a Vaše cesty k nám. 

Před

a po ... :-)

Přečtěte si, než k nám vyrazíte

Režim domu

 • podívej se na video "Projdi si dům"
 • ideální kapacita je 10 klientek + lektorka
 • v domě je 24 h recepce
 • v přízemí je provozovaná dílna a masérna, pohyb lidí, za který si zodpovídá recepce
 • v ášramu bydlíme i my dva se Sunilem /1., nebo 2. patro/, zejména v zimních měsících, když jsme v Indii, se tu s námi potkáte 
 • pokud se nechcete minout, je třeba se s námi předem domluvit
 • při vyšším počtu účastnic můžete nocovat na matracích v meditační místnosti za 70 % z plné ceny 
 • nebo máme v blízkosti spřátelený guest house
 • na společný program se můžete scházet u nás
 • k dispozici je meditační místnost na cvičení
 • malá kuchyňka na malé vaření ze základním nádobím a plynovým vařičem na propanbutan (v Indii obvyklé) a také malá společná jídelna (6 míst)
 • možnost využít střechu na ranní jógu, meditaci
  (v létě pouze ráno, v noci, přes den je tu i 50C na slunci)
 • pokud jsou v domě hosté, vždy je na noc přítomný místní body guard :-), znalý Ind pro vaše i naše bezpečí a klid
 • z pokojů není nijak úchvatný výhled  :-)
  (ze 3 lůžkového je výhled na město)
 • náš ášram není přímo u Gangy, ke Ganze je to 3 minuty pěšky uličkami :-) 

 

Pravidla v domě

 • ášram ZáZemí pro ženy je určen pouze pro ženy
 • chcete-li nás navštívit s přítelem, manželem a jsme přátelé, dohodneme se
 • v ášramu (i na střeše) není možné požívat alkohol, kouřit, jíst a vařit v domě veškeré maso včetně ryb, bohužel ani vajíčka, jakékoliv omamné látky včetně nevinného jointu 
 • ctíme zde klid a meditační atmosféru, vyřádit se můžete venku
 • snažíme se tu hlasitě netelefonovat na celé kolo (týká se i všech videohovorů, WhatsAppu atd.)
 • do domu není dovoleno si vodit návštěvy zvenku, zejména pánské ... a už vůbec ne na noc :-)

Omezení místa

 • není zde možný hluk, například dlouhotrvající hlasitá hudba, emoční ani tranzovní procesy ... křik, pláč ... běžné na různých výcvicích v ČR
 • jednorázový večer s bubny nebo tancem je v pořádku
 • dům úzce sousedí s běžnými indickými rodinami
 • od cca dubna do října jede celý den klimatizace, jinak je šílené horko až 45/55C, to znamemá permanetně určitou míru "hluku" a bzučení všech zařízení ... 
 • ve Váranásí je obrovská prašnost a smog!
  (pozor astmatičky a ženy náchylné k bronchytidám)
 • v období dešťů je na ulicích voda, často i se splašky na ulicích (cca červenec - srpen), místní kanalizace nestíhá
 • v tyto měsíce jsou občas i písečné bouře
 • v domech jsou sem tam myšky a gekoni (malinkaté neškodné ještěrky)
 • slaví-li Indie svátek, z místních ampliónů se linou mantry třeba i celou noc ... /Diwali/
 • občas vypadne proud v celé ulici a nedá se tím nic dělat
  (nejede wifi a neteče teplá voda)
 • v zimě /prosinec - únor/ je fakt zima, zejména v noci i 10C a mrznoucí mlhy, slunce je ve Váranasí jen přes poledne
 • po Váránasí pobíhají volně psi (jsou mírumilovní)
V domě s vámi bude 24 recepce
Ind znalý poměrů, ochrana, pomoc ... komunikace s cizineckou policií, opravy v domě, obsluha pračky, rezervace služeb navíc atd.
Praskla žárovka? Teče pračka?
Na recepci to vyřeší :-)
Opice jsou opravdu nebezpečné, nekrmit, nehladit, nepřibližovat se :-(
V domě je lékárnička se základními českými léky
(živočišné uhlí, Smekta, Endiaron, Paralen, Acylpirín, Dithiaden, Brufen ...)
V případě potřeby vám zajistíme lékaře
s praxí s turisty /hradí se v Rs hotově/
Noční klid je od 22h do 6h ráno
ve vedlejších domech se bydlí
Máte jakýkoliv dotaz?
Napište mi a vše vyjasníme ideálně ještě před pobytem ...
Nevíte, co nevynechat a co pustit?
Vytvořím vám itinerář na míru. Renata
V domě je trvalé wifi s rychlostí na běžné užití
(nevydrží stahování filmů celou skupinou :-))
Úklid společných prostor zajistíme my, včetně výměny ložního prádla
(úklid vlastních pokojů vy sami)
V Indii neteče z vodovodu pitná voda
Pijte tu z barelů, které pro vás budou k dispozici 24h denně /slabší žaludky pijte kupovanou balenou/

Zeptejte se

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Volné / obsazené pokoje

Předběžná rezervace pobytu

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.