Fotogalerie předtím a potom ...

Mnohé z vás víte, co je to mít řemeslníky v domě ... Ale víte, co je to mít indické řemeslníky? :-). Já už ano. Dům byl kompletně vybydlený a šel až na omítku, tedy pokud tam nějaká byla. Nová malba, voda ze střešní jímky na vodu ..., ve sklepě máme studnu :-). To je tak zvlášní pocit ... Co jsme již vše zvládli sami? Světla, dveře, okna, vodovodní baterie, sprchy, dlaždice do koupelny, zařízení a vybavení pokojů, například napojení automatické pračky na úklidovou místnost z minulého století, to bylo zajímavé až humorné ... Co je v procesu? Lakují se dřevěné "čoukí" - nábytek z hrubých fošen mangovníku, zabezpečuje se střecha proti opicím /ostnatý drát, mříže .../. Překvapilo mě, jak jsou agresivní a musím říct, že se dost bavím pohledem na to, jak si s nimi místní muži poměřují své síly :-). Je to docela sexy. Květiny do domu dají v době 40/50C veder alespoň trochu vzduchu k dýchání. 
Co ještě chybí? Komplet elektřina a mnohde podlahy. Kdo to celé organizuje? Sunil. Sbíral celá léta zkušenosti na našich  prostorech v Praze a musím říct, že ho obdivuju. Dva měsíce tu řídil sám hrubé zednické práce a organizoval vše a všechny včetně financí a časového harmonogramu uplně výborně. V Indii je doma, ale tohle by myslím dal málokdo.
Pak přišla "žena do domu", jak říká a dala tomu všemu duši ... Já jsem doma v látkách a interiérech. Zařizujeme vše velmi skromně v tradičním indickém stylu, hrubé magové dřevo, váranáské látky ... tradiční barvy ... Já jsem musela být v minulém životě snad majordómus, mě tak baví pečovat o prostor :-). A tenhle mi jde sám, vím co kam patří ... a vím co kde bylo, říkají místní letití sousedé, kteří nám pomáhají se vzpomínkami domu. Je to radost a také tak trochu stres. Nemuset tak pracovat několik hodin denně virtuálně /web, konference .../, jde to vše líp. Ale pracujte, když se deset Indů ptá po desáté kolik stop chci tu poličku dlouhou a kam? :-). 

No, dokonalé to ještě není, ale pokrok vidět je :-), že?

Na fotogalerii se momentálně pracuje. Chybí nám spousta hezkých fotek "po", ale doplňujeme průběžně tak jak stíháme, no a my moc nestíháme :-)

 

Meditační místnost před a po

Střecha a dům před a po

Pokoje před a po

Kuchyňka a jídelna před a po

0111

Podzimní cesta 2022 s Renatou Sahani

1.11. 2022 - 15.11. 2022Váranasí, Indie, 14 denní provázená cesta
Pobyt je v čase Diwali, indického svátku Světla /a tmy/ v nás. Smrt bude hlavní téma pobytu, který vám změní život jednou…
1202

Jarní cesta 2023 s Renatou Sahani

12.2. 2023 - 27.2. 2023Váranasí, Indie, 14 denní provázená cesta
Jarní čas znovuzrození skrz posvátnou pouť Šivarátrí /Velká Šivova noc/. To je energie, ve které budeme společně hledat to, do čeho se…