.

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Energie z Váranasí
k Vám domů

Vítejte ve Váranasí,

prý nejstarším městě světa. Víte v co věříme my Indové? Že Váranasí stvořil Šiva, pán světla i temnoty.

Ganga jsou jeho vlasy, které se linou Indií jako nádí. Váranasí je svaté město a Ganga je pro nás osudová řeka. Všichni toužíme jednou ... jednou až přijde smrt být na jejích březích zpopelněni.

Říká se také, že kdo přijme již během života svatou koupel v Ganze, čistí svoji karmu.

Ta voda je v nich, v těchto krásných mandalách a jantrách

a Vy je můžete mít doma. 

Mandaly a jantry
Bohyně a Bozi

Mandaly jsou kouzelné tradiční obrazce znázorňující záři kolem mýtického prvního člověka. Jantra je forma mandaly, ve které se potkává kruh a čtverec. Ženské a mužské.

Tyto svaté obrazy mají tradicí stanovené tvary, jsou používány k modlitbě a meditaci. Jsou spojovány s bohy a jejich silou, některé z nich symbolizují čakry /energetická centra v našem těle/.

Zajímá Vás o jednotlivých symbolech víc? Podívejte se, který z obrazů oslovil právě Vás.

Symboly >>

Čím jsou mandaly a jantry pro nás?

A čím mohou být pro Vás? 

Nakupování mandal a dalších textilních obrazů je pro nás v Indii obřad. Jejich výběr je meditací, stejně jako jejich tvoření, malování a barvení ... Vybíráme si od koho věci bereme a proč. Všechno zboží vždy nakládáme na loď a místní brahma /kněz/ je posvětí. Pro vás, pro každého ... Mandaly žehnáme vodou z Gangy s vírou, že ji zavnímáte a že se podaří přenést energii Indie spolu se zbožím až sem, do daleké Evropy. Místa, kde se většina Indů nikdy nepodívá a které je pro ně stejně exotické jako pro vás tady Indie :-). 

Moje příjmení je Sahani, znamená kastu převozníků a tak se snažím dostát svému řemeslu a i když lidi přes Gangu nevozím, tak přeci jen něco vozím i nadále. Vozím vám krásu z mojí Indie ... Děkuji všem, kteří ji vidí a ctí. A nyní v době Covidu děkuji obzvláště, protože právě Váš nákup může v této nelehké situaci pomoci nejen mé indické rodině, ale i dalším přátelům a lidem, kteří nyní pomoc potřebují.
10% z každého prodeje putuje zpět do země odkud zboží přišlo. Jak? A pro koho? To si přečtěte zde >>

Váš email si uložíme k zasílání novinek z Varanasi Life. Informace o cestách do Váranasí, nových článcích v bologu, nebo akcích v našem e-shopu dostanete vždy jako první a to maximálně 2x do měsíce. Z našich novinek se můžete kdykoliv jedním kliknutím odhlásit. Vaše osobní údaje chráníme takto